Home Blog

Këngëtari i njohur fotografohet me Gjyste Vulajn, a po vijnë me bashkëpunim?

0

Gjyste Vulaj dhe këngëtari i njohur janë fotografuar krah njëri-tjetrit.

 

Këngëtari i njohur shqiptar, Shkumbin Ismaili, e ka publikuar së fundmi në Instagram një foto me këngëtaren Gjyste Vulaj, shkruan lajmi.net.

Pranë postimit ai nuk ka zbuluar asgjë vetëm se e ka etiketuar Gjsyten, mirëpo mendimi i parë i fansave ka shkuar tek një bashkëpunim i mundshëm mes tyre.

Nuk dihet sakt nëse ata do të vijnë me bashkëpunim mirëpo duke pasur parasysh se të dy janë shumë të dashur për publikun, kënga do të ishte e mirëpritur./Lajmi.net/

 

Policia e Shtetit dështon të gjejë 5 vjeçarin e zhdukur prej 3 ditësh. E frikshme paaftësia

0

Informacioni i fundit për 5-vjeçarin Klodian Hashimi të zhdukur 3 ditë më parë vjen nga Terminali i autobusëve te Kthesa e Kamzës. Telefonuesit e shumtë në emisionin “Pa Gjurmë” në Report Tv kanë dhënë informacione të reja mbi vendodhjen e vogëlushit dhe të gjitha janë të lokalizuara në Tiranë. Një dëshmitar tha në emision në një lidhje telefonike se e kishte parë vetëm pak orë më parë, rreth orës 20:00 te terminali i autobusëve, i shtrirë në rrugë. Të tjerë telefonues kanë bërë me dije se e kanë parë po në Kamëz, por nuk ishte i vetëm. Sipas tyre, ishte i shoqëruar me dy djem të tjerë rreth moshës 16-20 vjeç.

“Po e mbanin nga bluzja dhe nuk po e linin të largohej. Dy të rriturit nuk po e linin të largohej. Ishte shumë i qetë fëmija. Ishin mbi 20-vjeç djemtë”.

“Dje në mëngjes rreth orës 08:00, po kthehesha nga Instituti Bujqësor, ky çun i vogël ka qenë në rrugë me dy çunat të tjerë të mëdhenj në moshë, rreth 17-18 vjeç. Ai çuni i gjatë kërkonte lekë, ky rrinte mbrapa”, thanë disa telefonues.

“Lum kush m’ka”, kënga më e re nga Greta Koçi

0

Greta Koçi po vjen me këngë të re.

 

Këngëtarja e njohur shqiptare, Greta Koçi e ka paralajmëruar projektin e saj më të ri muzikor, shkruan lajmi.net.

“Lum kush m’ka”, titullohet kënga e cila do të vijë e realizuar edhe me videoklip.

Këtë e bëri të ditur vetë Greta nëpërmjet një postimi në Instagram ku ka ndarë me ndjekësit pak nga kënga e saj më e re./Lajmi.net/

   
 
  
 
  
  
 
 
  
  
 
  View this post on Instagram 
 
  
 
 
  
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
  
 
 

 

 Lum kush m’ka 🔥 #Comingsoon Faleminderit 🙏 @maxproductional @edlirbegolli @dejzi @beautybyeni @rozafa_fish_city 

A post shared by   GRETA KOCI  (@gretakoci1) on

 

 

EMRAT| Kush janë 6 personat që do të fusnin amiant kancerogjen në Shqipëri

0

Zbulohen emrat e gjashtë personave të arrestuar pasditen e kësaj të enjteje për futjen në Shqipëri të lëndës së rrezikshme amiant.

Ata janë Kujtim Xhafellari, zëvendës kapiten i tragetit S.T.DAMIAN; Arbër Cuni, 28 vjeç, shoferi i fugonit; Festim Tafa kapiteni i tragetit S.T.DAMIAN; Elisabeta Cuni administratore e firmës së pastrimit “Delfini 1”; Zamir Kornuzi, pronari i pikës së grumbullimit firma “Kornuzi”.

Ata vepronin duke e treguar punën e tyre sikur fusnin produkte kimike për pastrim. Mbetjet e rrezikshme për shëndetin e njeriut dhe mjedisin ishte fshehur në një traget.

RENEA dhe FNSH operacion të befasishëm në Elbasan, priten arrestime

0

Një operacion i gjerë është duke u zhvilluar nga ana e drejtorisë së policisë Elbasan në këto momente.

Rreth 100 punonjës policie të mbështetura nga disa grupe të FNSH, skudrës Shqiponja dhe oficerë të krimeve të rënda gjithashtu dhe sektorit të krimit ekonomik janë angazhuar në këtë operacion të befasishëm.

Policia në shok, brenda kamionit gjen një kavanoz me tru njeriu

 

Autoritetet kufitare në ShBA zbuluan diçka të çuditshme dhe tronditëse gjatë një kontrolli në një kamion postar.

Gjatë kontrollit në pikën kufitare me Kanadanë në Michigan, në 14 shkurt, policia gjeti në kamion një kavanoz brenda së cilës ishte një tru njeriu.

Kamioni vinte nga territori kanadez, Toronto dhe destinacioni i saj ishte Kenosha, Ëisconsin.

Autoritetet deklarojnë se drejtuesi i mjetit nuk kishte asnjë dokumentacion për transportimin e organeve njerëzore.

Pasi u sekuestrua nga autoritetet, kavanozi u dogj pasi ajo mund të mbartte viruse që mund të shkaktonin sëmundje të ndryshme.

Kjo nuk është hera e parë që policia kufitare zbulon gjëra të tilla.

Në vitin 2014 në aeroportin e Los Angeles u kapën 67 kërmijë gjigantë me origjinë nga Afrika.

/Ora News.tv/

 

Meteorologu i njohur Hakil Osmani flet se si do te jete moti kete fundjave : Surpriza te medha pritet te vijne

Dita e sotme ka nisur me reshje shiu por pritet që gjatë mbrëmjes në të gjithë territorin të ketë kthjellim të kushteve atmosferike.

Meteorologu Hakil Osmani tregon se mëngjesi i sotëm pati një ulje të lehtë të temperaturave, por nesër pritet që të kemi një rënie të ndjeshme të vlerave termike, ku në zonat e thella malore do të arrijë deri në -4 gradë Celsius.

Sipas meteorologut fundjava do të jetë me diell, ku temperaturat do të arrijnë ne 16 grade Celsius, do t’iu luteshim te na ndihmonit te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin SHQIPE.

Tashmë plot 117 vende, Pavarësia e Kosovës njihet edhe nga një tjetër shtet

0

Xhamajka njeh pavarësinë e Kosovës! Kjo e rëndit këtë shtet ishullor në Detin e Karaibeve në vendin e 117 që njeh pavarësinë e Kosovës. Njohja e Kosovës nga Xhamajka duket se është rezultat i drejtpërdrejtë i punës dhe lobimit të kongresmenit Eliot Engel, i cili njihet për miqësinë dhe afeksionin që ai ka ndaj shqiptarëve. Ky lajm është konfirmuar nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, i cili përshëndeti njohjen e shteti të tij dhe shprehu vlerësimet për kongresmenin Engel.

Edhe ministri i jashtëm në detyrë, Gent Cakaj tha se njohja e Kosovës nga një tjetër shteti forcon rolin e Kosovës në arenën ndërkombëtare.

Më 17 shkurt Kosova festoi 12 vjetorin e pavarësisë dhe njohja e saj nga Xhamajka vetëm pak ditë më pas, vjen si një dhuratë e bukur për të.

Fiks Fare/ Avokati “korrupton” qytetarin, i kthen gjysmat e lekëve që mori për prokurorin

0

“Fiks Fare” denoncoi veprimet e një avokati në Peshkopi, i cili ka arritur që të “korruptojë” një qytetar duke i kthyer gjysmat e lekëve që i mori për t’ia dhënë prokurorit.

Megjithatë, ai i ka mbajtur gjysmat e tjera me pretendimin se “të kam mbaruar punë me prokurorin”. Në redaksinë e emisionit investigativ “Fiks Fare” u ankua një qytetar nga Peshkopia, i cili tha se disa javë më parë kishte pasur një konflikt me disa persona, ku pas sherrit përfundoi në pr angat e policisë. Madje, ai u shpall në kërkim policor.

“Para se të më arrestonin, takova avokatin Ismail Uka që më kërkoi 1 milionë lekë që të më mbyllej dosja. Lekët i donte për prokurorin që mos të shkoja në gjykatë për masë sigurie” tha qytetari. Më tej shtoi se para avokatit nuk ka dhënë ndonjë prokurë, por vetëm i ka dhënë lekët dhe asgjë tjetër.

“Ky më tha mua thjesht do kap prokurorin që t’i jap lekët të të mbaroj punë. Të më hiqte akuzën, akuza s’më është hequr. Unë me ata miqtë e mi jam pajtu, s’kam pasur as një gjë. Ky avokati mori lekët dhe thotë kam paguajt. Ai s’më erdhi as në polici. Në komisariat qëndrova 1 natë, nga ora 10 deri në mëngjes. Të nesërmen u mbyll çështja. Nuk shkova në gjykatë, as për masë sigurie. S’ishte për tu vajt atje” pohon qytetari, i cili ka një kërkesë që persona të tjerë të mos bien në grackën e këtij avokati.

Pas ankesës, qytetari i shkon në zyrë avokatit. Pa u sqaruar mirë, avokati nxjerr 500 mijë lekë të vjetra dhe ia kthen qytetarit. “Këto që po mbaj s’janë kot. Unë ti ktheva për mirë. Unë e di nëse të kam bërë apo s’të kam bërë punë, se tani je i lirë se ishe në kërkim policor” i thotë avokati. Më tej vijon se “mos të isha marrë me çështjen, ti nuk dilshe prej aty (bu rgut). Po shko tani se s’mund ti dëftoj krejt llafet ty se s’janë për dëftu. Nuk janë për të tregu krejt llafet, shko tani”.

Ndërkohë, qytetari që nuk ishte i bindur nga fjalët e avokatit, i shkon sërish në zyrë. Kësaj herë, avokati i thotë se “je liruar me urdhër të prokurorit Rifat Kojku. Ai të ka liruar, jo unë”.

***

TAKIMI I PARË ME AVOKATIN

Avokati – Ça bone ti (e takon te dera e zyrës)?

Qytetari – Unë ç’ashtu. Ça bone ti?

Avokati – Gjysmën e lekëve do ti kthej, gjysmën janë puna. Dakord?

Qytetari – Gjysmat e lekëve janë…?!

Avokati – Puna që ashtu…

Qytetari – Këtu janë… pa ba asnjë gja

Avokati – Tani asnjë gja unë nuk…

Qytetari – E mirë a ok!

Avokati – Dakord? Erdhën porositë, erdhi …, erdhe ti. U mora me atë punë, shkova bisedova. Gjërat i mora për mirë. Tani ti s’do, mos don, bëj çfarë të duash. Këtu ke 500 mijë lekë (i kthen lekët).

Qytetari – 500 mijë?

Avokati – Numëroji. Gjysmën. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

Qytetari – Tani ato lekët kujt ja janë, të tujat apo i ka marrë prokurori?

Avokati – Mos u merr me atë punë.

Qytetari – Duhet të merrem unë.

Avokati – Nuk tregohen ato gjëra.

Qytetari – Si s’tregohen?

Avokati – Ato ti ke zënë një avokat, avokati di vetë ça bën.

Qytetari – 500 mijë lekë kot mas koti.

Avokati – Kot s’janë ato. Unë ti ktheva për mirë. Se unë as po prish kontratë pune, lekët s’ti kam vjedh, ke ardh i ke sjell vetë.

Qytetari – Po s’ke bërë punë o Ismail.

Avokati – Një sekondë njëherë. Atë kam bërë s’kam bërë punë, atë s’ma thua ti kam bë s’kam bërë punë. Se je i lirë, ishe në kërkim policor. Tani je i lirë. Dakort?

Qytetari – Po.

Avokati – Shko në punën tënde mik, ta bëra për mik. Se nuk ti kthej më çato lekë, se unë të mora për mik. Se unë nuk po heq dorë nga mbrojtja, po heq ti dorë. Megjithatë unë të kam mik, shko njëherë.

Qytetari – O mik, në rast se ti do me ndejt mik me mua në rregull, në rast se nuk dojshe, unë ta thashë edhe njëherë. Tani, a mund ta di unë…

Avokati – Shko…

Qytetari – Unë du me e dit, këto lekë se unë kam 500 mijë lekë o Ismail.

Avokati – Më ke zënë mu.

Qytetari – 500 mijë lekë pa u ba asnjë gja.

Avokati – Më ke zënë avokat dhe unë u mora me atë çështje.

Qytetari – O zotëri, s’je marrë me çështjen.

Avokati – Edhe njëherë, jam marrë me çështjen o … se mos të isha marrë me çështjen, ti nuk dilshe prej aty (bu rgut). Po shko tani se s’mund ti dëftoj krejt llafet ty se s’janë për dëftu. Shko tani se kaq po të them. Nuk janë për të tregu krejt llafet, shko tani. E ndahemi me aq.

Qytetari – Unë për ti marrë lekët do ti marr Ismail, këtë ta dish mirë.

Avokati – O mik shko tani se për mik ti dhashë ato lekë, shko tani. E mbaruam atë pjesë, shko tani. Shko…

Qytetari – A i do edhe këto or ti (i drejton 500 mijë lekshin që i ktheu avokati)?

Avokati – Jo nuk i du! Ti thashë vetë për mik.

Qytetari – Mi dhe vetë ëëë?

Avokati – Po, për mik!

Qytetari – Ok. Hajt!

***
TAKIMI I DYTË ME AVOKATIN

Qytetari – Po mirë mo se më ngeli pak hatri mo burrë, si shkoi kjo puna mund të ma sqarosh pak.

Avokati – Ça mund të sqaroj!

Qytetari – Po ma sqaro Ismail.

Avokati – Ça sqarimi do?

Qytetari – Si shkoi se janë 500 mijë lekë or ti.

Avokati – 500 mijë lekë janë që mua më ke zënë avokat deri në momentin e sotshëm.

Qytetari – Or ti zotni, se unë tani po të them edhe një gja. A të mora unë në telefon, a më the ti mos jep detaje. Unë tani po të pyes si njeri. Unë po të them çfarë është ky, se je tu më marrë 500 mijë lekë, edhe ti mua do të më sqarosh.

Avokati – Ja do të sqaroj, mbi bazën e kallëzimit.

Qytetari – Si e kishte (emrin prokurori)?

Avokati – Rifat Kojku.

Qytetari – Ma shkruaj pak me letër.

Avokati – (I shkruan në letër emrin e prokurorit). Këtij i ka ra për ta hetuar çështjen tënde.

Qytetari – Me një fjalë…

Avokati – Ai është prokurori çështjes që ke aty (në letër).

Qytetari – Tani këtë 500 mijë lekëshin e ke mbajt ti këtë?

Avokati – Po, është puna ime.

Qytetari – Që ti s’ke bërë asnjë lloj pune.

Avokati – Kam ba, s’kam ba, je i lirë sot. S’je në kërkim.

Qytetari – Unë s’jam prej teje.

Avokati – Edhe njëherë, unë do të jap urdhrin e kërkimit, edhe urdhrin që ke qenë në kërkim.

Qytetari – Po atë s’ke lidhje ti me këtë gja. Ti pse s’erdhe në polici kur të mora unë? Këtë gja ma shpjegon ti mu.

Avokati – Unë isha në gjyq, të thash mos jep deklarime pa qenë unë aty.

Qytetari – Unë prej teje isha në b urg.

Avokati – Edhe njëherë, të kam thënë mos jep deklarime.

Qytetari – Unë prej teje isha në bu rg.

Avokati – Mos fol more se ishe në kërkim policie. Për policinë ishe në b urg.

Qytetari – A të kam avokat personal more?

Avokati – Për policinë ishe në bu rg. Të shpalli në kërkim, të erdhi te shtëpia të I…, të kapi, të futi brenda. Kur erdhi pastaj puna më të mbajt brenda, kur mori në telefon prokurorin e çështjes i tha jo, do ta ndjekësh në gjendje të lirë.

Qytetari – Edhe më qite ti?

Avokati – Prokurori të ka qit, jo unë. Prokurori!

Qytetari – Cili prokuror?

Avokati – Rifat Kojku.

Qytetari – Rifat Kojku, je i sigurt?

Avokati – Po, 100 %.

Qytetari – 100 %?

Avokati – 200.

Qytetari – S’ka me dal kështu.

Avokati – Unë po të them 100…

Qytetari – S’ka me dal kështu.

Avokati – Ka me dal.

Qytetari – Mos me dal mendohu mirë.

Avokati – Nëse s’del atëherë mbaj unë përgjegjësi.

Qytetari – A do e mbash ti?

Avokati – E mbaj unë. Nëse s’është kshu prokurori i çështjes, do të vish te unë.

Qytetari – Ok.

Avokati – Do të jap unë llogari.

Qytetari – Ja kalofsh mirë.

E FUNDIT/ Aksi dent në autostradë, të përfshirë dy automjete dhe një motoçikletë

0

Një person ka mbetur i pla gosur në një aksi dent në autostradën Fushë Krujë- Milot.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e sotme në afërsi të fashtit Gramëz. Mësohet se në aksi dent janë përfshirë dy automjete dhe një motoçikletë. Deri më tani nuk dihet identiteti i personit të pla gosur./balkanweb