Home Sport Futbolli shqiptar në zi: Ndërron jetë legjenda e madhe

Futbolli shqiptar në zi: Ndërron jetë legjenda e madhe

0
Futbolli shqiptar në zi: Ndërron jetë legjenda e madhe

Futbolli shqiptar ka marrë një lajm të hidhur sot.

Mikel Janku ka ndërruar jetë sot në moshën 78-vjeçare.

Ish-portieri i Kombëtares së Shqipërisë dhe Partizanit, ka ndërruar jetë sot në mëngjes, shkruan lajmi.net.

Janku ishte portier i Partizanit dhe Shqipërisë në vitet, 1962-1969 dhe 1964-1967.

Ish-portieri kishte punuar edhe si gazetar sportiv. /Lajmi.net/