Refuzoi Milanin dhe zgjodhi Fiorentinën, Muriel tregon arsyen

- Advertisement -

Pas transferimit tek Fiorentina, Lucas Muriel ka folur sot për herë të parë.

Sulmuesi nga Kolumbia, është larguar nga Sevilla për t’u rikthyer në Serie A.

Është skuadra e Fiorentinës që ka bindur 27 vjeçarin, i cili po ashtu kërkohej edhe nga Milan.

- Advertisement -

“Po, më ka kërkuar edhe Milan por unë kisha dhënë fjalën time”, ka deklaruar Muriel, përcjell ‘lajmi.net’.

“Kam vazhduar të mendoj se Fiorentina është vendi i duhur për mua. Kam punuar shumë për të ardhur këtu dhe jam i lumtur për këtë”.

“Murieli më i mirë? Mendoj se e keni parë në Udine dhe Samp, kur luajta me djem si Di Natale dhe Quagliarella. Ata më kanë ndihmuar shumë”.


- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

close