Akil Gjakova mposhtet në gjysmëfinale, tani lufton për medaljen e Bronztë

Akil Gjakova nuk ka arritur të sigurojë finalen në Grand Slamin e Parisit.

Xhudisti nga Kosova është mposhtur në gjysmëfinale nga xhudisti i Mongolisë, Tsend-Ochir.

Por Gjakova do të ketë një mundësi tjetër që të marrë medalje, pasi do të luftojë për vendin e tretë e cila i siguron garuesve medaljen e bronztë.

Kujtojmë që në Grand Slamin e Parisit ishte pjesëmarrëse edhe Nora Gjakova që u eliminua në raundin e parë.

Ndërkohë Distria Krasniqi ka siguruar finalen në këtë Grand Slam. /Telegrafi/


Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments