Home Sport Emery tregon pse nuk u transferua Perisic në Arsenal

Emery tregon pse nuk u transferua Perisic në Arsenal

0
Emery tregon pse nuk u transferua Perisic në Arsenal

Trajneri i Arsenalit Unai Emery duke folur para gazetarëve në një konferenc shtypi para ballafaqimit me Manchester Cityn në Premier League, nuk ka mundur t’iu shmanget pyetje që kishin të bënin me merkaton e janarit e cila sapo ka përfunduar, transmeton Sovrani.info.

I pyetur në lidhje me situatën e krijuar rreth transferimit të Ivan Perisic nga Interit, Emery u përgjigj:

“Ne ishim duke menduar për mundësinë e marrjes së tre lojtarëve, por vetëm nëse ata mund të vinin këtu në kushtet tona – shpjegoi ish -trajner i PSG-së. Vetëm Suarez ka ardhur, por ne jemi të lumtur dhe klubi po punon shumë mirë.”

/Sovrani.info/


Loading...