Sarrit i tërhiqet vërejtja për metodat e tij tek Chelsea

Maurizio Sarrit i është tërhequr vërejtja se metodat e tij tek Chelsea nuk po funksionojnë.

Ish anëtari i ‘bluve’ Mark Schwarzer ka vënë në pikëpyetje logjikën e trajnerit për të kritikuar lojtarët e tij në mënyrë konstante, edhe pse e ardhmja e tij është në rrezik.

“Nëse shihni Chelsean, historinë, në vitet e fundit, kemi pasur trajnerë që kanë kritikuar lojtarët në shumë raste” ka thënë Schwarzer për “Sky Sports”, transmeton lajmi.net.

“Mendoj se ka treguar rezultate, por në shumicën e rasteve rezultate negative. Sarri provoi disa herë këtë sezon. Nuk mendoj se ai do të ketë rezultatet që po i pret” ka thënë tutje ish portieri i Chelsea.

Kritikat për Sarrin janë rritur shumë sidomos pas humbjes së Chelsea nga Manchester City, me rezultatin 6:0. /Lajmi.net/


Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments