Sulmuesi uruguaian Maxi Gomez, nuk qëndron më në top listën e Barcelonës.

Ndërsa skuadra katalunase mbetet në kërkim të një sulmuesi të ri, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

Sipas Sport, tani Luka Joviq dhe Nicolas Pepe janë dy futbollistët që po konsiderohen seriozisht nga kjo skuadër.