Sonte do të ndeshen Real Betis dhe Barcelona.

Skuadra katalane do të luaj në udhëtim kundër Real Betis, në ndeshjen që do të jetë e vlefshme për xhiron e 28-të në La Liga.

Betis është skuadra e vetme që ka mposhtur Barcelonën në ‘Camp Nou’ këtë edicion, dhe para tifozëve të vet do të tentojë të përsëris edhe një fitore ndaj kampionëve.

Në këtë ndeshje sytë do të jenë kah Messi, i cili mban rekord të jashtëzakonshëm ndaj Betis me 20 gola në 20 takime.

Por, si do të paraqiten skuadrat në këtë ndeshje?

Më poshtë u sjellim disa versione të mundshme sipas shtypit spanjoll, për formacionet e Barcës dhe Betis.

AS:

Mundo Deportivo:

Sport: