Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka thurur elozhe për kapitenin dhe mesfushorin Jordan Henderson pas fitores 2-0 ndaj Chelseat në Premier League, transmeton Sovrani.info.

“Unë e kam thënë që nga dita e parë që kam ardhur dhe mendimi im nuk ka ndryshuar: ai është një kapiten fantastik për këtë skuadër”, tha Klopp për Sky Sports.

“Në dhe jashtë fushës, ai është fantastik. Ai ka luajtur në kaq shumë pozicione – të cilat e kam detyruar të bëjë – dhe ai ishte ende shumë, shumë i rëndësishëm. Nuk kishte asnjë pjesë të tij që nuk ishte e rëndësishme. Në tre ndeshjet e fundit ai është padyshim në zjarr, gjë që është e mirë”.

“Është padyshim një tjetër fitore e madhe për ne. Ne duhet të përqendrohemi tek vetja, të punojmë shumë në trajnime dhe të bëjmë biznes kur luajmë në fundjavë ose në mesjavë. Ne jemi duke shijuar atë, kjo është gjëja kryesore. Duhet ta vazhdojmë ta bëjmë”, tha Klopp. /Sovrani.info/