Ky është njeriu shkaku i të cili Messi u bind të qëndronte në Barcelonë

Pesë vjet që nga vdekja e Titos Vilanova, ish-teknik i Barcelonës, i cili vdiq më 25 prill 2014 për shkak të kancerit, zëvendësi i tij Jordi Roura ofroi disa njohuri për njeriun në radio Sin Concesiones, transmeton Sovrani.info.

“Ai ishte një person i thjeshtë me një personalitet të madh. Ai e dinte se si të përballonte një sërë detyrash dhe kjo e bënte atë të veçantë. Barça përjetoi një situatë shumë të vështirë, por profesionalizmi i tij ishte i padiskutueshëm. Unë gjithashtu do t’ju them disa sfonde për Messin. Është e vërtetë që Leo nuk ishte i sigurt për të vazhduar, është e vërtetë që ky takim ka ndodhur, nuk isha atje, ata kishin folur për shumë orë dhe është e vërtetë që, edhe pse nuk e di atë që ata thanë, Messi ndryshoi dhe për fat të mirë për Barcelonën, ai vendosi të vazhdojë këtu “. /Sovrani.info/


Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments