Sipas Bartomeus, Neymar s’mund të kthehet në “Camp Nou” dhe tashmë kanë në skuadër një super talent, ai është Dembele.

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, në një intervistë për TVE në Spanjë, ka folur për tema të ndryshme.

Një ndër to është
edhe kthimi i sulmuesit të PSG-së, Neymar Junior në “Camp Nou”.

Kjo nuk është e
mundshme sipas Bartomeus, i cili thotë se tashmë Barcelona e ka një super
talent, ai është Ousmane Dembele.

Madje, Bartomeu mendon
se Dembele është më i mirë se Neymari.

“Nuk
është e mundshme për brazilianin (Neymar), që të kthehet në sepse jemi të
fokusuar në projektin me Dembelen e Coutinhon. Jemi të lumtur me ata që kemi”,
tha Bartomeu.

“Dembele është superior ndaj Neymarit dhe një profesionist i vërtetë. Është i ri, dhe mos të harrojmë ka ardhur në një klub të shkëlqyer, nuk është e lehtë. Por, ai është adaptuar. Dembele është shumë më i mirë se Neymari”. /Gazeta Express/