Home Sport Casillas i jep fund karrierës, Navas zëvendësues i tij i mundshëm

Casillas i jep fund karrierës, Navas zëvendësues i tij i mundshëm

0
Casillas i jep fund karrierës, Navas zëvendësues i tij i mundshëm

Pas lamtumirës së detyruar të Iker Casillasit, për shkak të një infarkti në zemër, skuadra portugeze e Portos po kërkon një tjetër portier, që për rastësi, pritet të vijë sërish nga Reali i Madridit.

Kjo pasi presidenti Perez i ka komunikuar gardianit nga Kosta Rika vendimin për ta larguar në fund të verës dhe agjentët e Navas kanë hyrë menjëherë në negociata me Porton, për të mundësuar transferimin e portierit në Portugali.

Në ditët në vijim pritet të hidhet më shumë dritë mbi këtë operacion, por mediat portugeze japin konfirmime se marrëveshja ka avancuar në masën 80 dhe pritet të diskutohen vetëm pak detaje, para se të vijë zyrtarizimi.


Loading...