LATEST ARTICLES

Miratohet zgjatja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri më 23 qershor

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën e Qeverisë për shtyrjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri më 23 qershor, me vetëm dy vota abstenim...

“Një testim blihet nga qeveria 4 herë më shtrenjtë se çmimi i tregut”

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, në një dalje për mediat është shprehur se pas blerjes së maskave me dyfishin e çmimit të tregut,...

Çfarë po ndodh brenda spitaleve Covid në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar sot se në dy spitalet COVID aktualisht po marrin shërbim 40 pacientë.Ministria njofton se në shërbimin Infektiv aktualisht janë...

COVID-19, Basha: Ekonomia drejt humnerës, të shtohen testimet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar përsëri në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi si dhe mënyrën se si ajo po...

Balla publikon dokumentet: PD kontratë lobingu 60 mijë dollarë në SHBA

Taulant Balla, kreu i grupit parlamentar socialist, ka publikuar ditëne sotme dokumente të një kontrateje të lobingu që sipas tij është bërë nga PD...

Shtyhet afati i deklarimit të të ardhurave mbi 2 milionë lekë

Fundi i prillit është afati i fundit zyrtar për të gjithë individët, të cilët bëjnë deklarimin online të të ardhurave të tyre personale, kur...

Korçë, digjen tre automjete

Tre automjete janë djegur pasi një garazhë në Korçë është përfshirë nga zjarri.Sipas policisë, garazhi është në pronësi të 51- vjeçari Ilir Meti i...

Parashikimi i motit, 21 prill 2020

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga vranësira të shumta të cilat do të sjellin reshje në pjesën më të madhe të territorit.Sipas Meteoalb,...

Shqiptarët i tremben rënies ekonomike më shumë se virusit

Ndërsa deklarohet që Shqipëria është ende në mes të luftës me COVID-19, tashmë për vendin ashtu si për të gjithë globin është bërë prezent...

Eksperti i ekonomisë: Kjo krizë do na kushtojë 1 deri në 2 miliardë euro

Eksperti i ekonomisë dhe drejtori i Deloitte për Shqipërinë dhe Kosovën, Maskim Caslli deklaroi në një lidhje direkte në emisionin “Opinion” se kriza ekonomike...

Most Popular

Horoskopi ditor për sot, e hënë 28 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e hënë 28 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

Horoskopi ditor për nesër, e diel 27 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e diel 27 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

Horoskopi ditor për nesër, e shtunë 26 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e shtunë 26 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

Keni mungesë hekuri në organizëm, këto ushqime e posedojnë atë

Ushqimet që hamë influencojnë ndjeshëm hekurin që trupi arrin të përthithë për të plotësuar nevojat e tij. Doza e rekomanduar ditore e hekurit është 7–18 mg për...

Recent Comments