Nisin negociatat Bayern – Man. City për operacionin e madh

- Advertisement -

Bayern Munich raportohet se ka bërë një hulumtim serioz për Leroy Sane, sulmuesin e Manchester Cityt, transmeton Sovrani.info.

23-vjeçari ka luajtur një rol të rëndësishëm në City duke fituar dy tituj të njëpasnjëshëm të Premierligës, por reprezentuesi i Gjermanisë e ka gjetur veten brenda dhe jashtë formacionit fillestar të Pep Guardiolës këtë sezon.

Sane ka vetëm edhe dy vjet në kontratën e tij në stadiumin Etihad dhe The Daily Record thotë se Bayern e ka identifikuar sulmuesin si një nënshkrim potencial të verës.

- Advertisement -

Udhëheqësit e Bundesligës kërkojnë zëvendësime për Arjen Robben dhe Franck Ribery, të cilët do të largohen nga Allianz Arena në fund të fushatës aktuale.

Raporti shton se City janë të prirur për të mbajtur Sane në Aneksin Veriperëndimor të Anglisë, dhe bisedimet ka të ngjarë të mbahen mes dy palëve në javët e ardhshme. /Sovrani.info/


- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

close