Ribery ‘shpërthen’ në lot derisa lojtari njofton largimin nga Bayern Munich

- Advertisement -

Përfundimi i sezonit në Bundesligë do të sjellë largimin e disa legjendave nga Bayern Munich.

Përveç Arjen Robben dhe Franck Ribery, largimin nga Bayern Munich e ka konfirmuar edhe Rafinha.

Mbrojtësi i krahut të djathtë ka konfirmuar largimin nga ‘Allianz Arena’, pas qëndrimit tetë vjeçar, ku ka fituar 16 trofe.

- Advertisement -

33 vjeçari te Bayern Munich ishte transferuar në vitin 2011 nga Genoa, për t’i zhvilluar 266 ndeshje për bavarezët.

Konferenca e largimit të Rafinha, ka qenë emocionuese si për brazilianin ashtu edhe për disa lojtarë të Bayern Munich.

Momenti që ka prekur të gjithë, janë lotët e Ribery, që po ashtu do të largohet nga Bayern Munich./Lajmi.net/


- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

close