Tifozët e Lazios përleshen me policinë para finales së kupës

- Advertisement -

Trazira të mëdha janë shkaktuar nga përleshjet mes tifozëve të Lazios dhe policisë para finales së Kupës së Italisë.

Me fillim nga ora 20:45, në stadiumin ‘Olimpico’ të Romës luhet finalja e Kupës së Italisë mes Atalantës dhe Lazios.

Sportmediasset raporton se pak orë para kësaj finale, ka pasur përplasje mes tifozëve të Lazios dhe policisë, përcjell ‘lajmi.net’.

- Advertisement -

Forcat policore në këtë përplasje kanë përdoruar gaz lotsjellës për të shpërndarë tifozët dhe grupet e formuara.

Disa fotografi nga këto trazira mund t’i shikoni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/


- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

close