U KRY! De Ligt arrin marrëveshje me skuadrën gjigante

- Advertisement -

Barcelona ka rënë dakord për një tarifë me Ajax për ta transferuar Matthijs de Ligt.

Holandezi është mbrojtur si një objektiv për skuadrat Paris Saint-Germain, Juventus, Bayern Munich, Liverpool dhe Barca pas një fushate të pabesueshme për gjigandët holandezë, përcjell ORAinfo.

- Advertisement -

De Ligt zbuloi fundjavën e kaluar se bisedimet ishin në vazhdim me Barcelonën. Kampionët spanjollë tashmë ka arritur ta rrëmbejë De Ligt dhe bashkatdhetarin Frenkie de Jong, i cili i kushtoi 65 milionë funte dhe do të bashkohet zyrtarisht në korrik./ORAinfo/


- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

close