Benfica me ofertë marramendëse për Rashicën – e refuzon Werder Bremen (VIDEO)

Skuadra portugeze, Benfica, i ka bërë një ofertë prej 18 milionë eurosh futbollistit kosovar, Milot Rashica.

Duke parë sukseset e njëpasnjëshme të mesfushorit 22 vjeçar, disa skuadra të mëdha kanë shprehur interesimin që të nënshkruajnë kontratë me të, transmeton Klan Kosova.

Ai ka arritur t’i realizoi 12 gola gjatë kohës në Werder Bremen dhe kështu është bërë njëri ndër futbollistët më të rëndësishëm të kësaj skuadre.

Sipas Bild, klubi Benfica ka dërguar ofertë prej 18 milionë eurosh në drejtim të Werder Bremen për t’i siguruar shërbimet e futbollistit në fjalë, mirëpo kjo ofertë është refuzuar nga klubi gjerman duke thënë se 22 vjeçari nuk është në shitje.

klankosova.tv


Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments