Minsk 2019, Majlinda Kelmendi e mposht sërish Fabienne Kocher

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi, e ka mposhtur kundërshtaren zvicerane,  Fabienne Kocher, në Lojërat Europiane “Minsk 2019”.

Kjo është përballja e parë e xhudistes kosovare në këtë garë që është duke u zhvilluar në Bjellorusi, të cilën ajo arriti ta përfundoi me sukses, transmeton Klan Kosova.

Kujtojmë se zvicerania Fabienne Kocher është mposhtur edhe më parë nga Majlinda Kelmendi në “Grand Prix Tel Aviv 2019”.

Së shpejti pritet të përballet edhe Nora Gjakova me francezen Priscilla Gnetto.

klankosova.tv


Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments