Tronditet Egjipti i Salahut, Afrika e Jugut e eliminon nga Kampionati

Afrika e Jugut e ka eliminuar Egjiptin, që është nikoqir i garës, nga Kupa e Kombeve e Afrikës dhe e ka zënë një vend në fazën çerekfinale. Fitoren e siguroi më një gol të vonshëm.

Pasi që Egjipti i angazhoi lojtarët e skuadrës
jashtëzakonisht shumë në fazën e sulmit afër fundit të ndeshjes, Afrika e Jugut
e shfrytëzoi këtë mundësi për ta ndëshkuar ekipin kombëtar të yllit Mohamed
Salah, transmeton Gazeta Express.

Në minutën e 85-të të ndeshjes, Thembinkosi Lorch e shënoi golin e fitores për Afrikën e Jugut, pas një kundërsulmi të shpejtë dhe një pasimi të mirë nga Lebo Mthiba.

Mundësia më e mirë për nikoqirët gjatë kësaj ndeshje ishte një rast i Mahmoud Trezeuet, mirëpo goditja e tij shkroi drejt e në trupin e portierin Ronwen Williams.

Afrika e Jugut do të kthehet në kryeqytet për
të luajtur kundër Nigerisë në fazën çerekfinale. /Gazeta Express/


Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments