Duro përgatit skuadrën anti-Bylis, dy mungesa të sigurta dhe dy rikthime te Kukësi

- Advertisement -

 

Dy mungesa të sigurta dhe dy rikthime. Janë këto lajmet që vijnë nga kampi i Kukësit, me teknikun Shpëtim Duro që po përgatit skuadrën për takimin e javës së katërt të Kategorisë Superiore atë ndaj Bylisit.

Olsi Teqja dhe Valon Et’hemi janë dy mungesat e rëndësishme në radhët e verilindorëve, të cilët pritet të vuaj jo pak në duelin me ballshiotët. Kujtojmë që në javën e shkuar, Bylis mposhti në transfertë 3-0 Skënderbeun.

- Advertisement -

Et’hemi është i dëmtuar dhe nuk është stërvitur me ekipin, teks nuk dihet ende sesa do të jetë mungesa në fushën e blertë, pa u bërë rezonanca.

Ndërkohë Olsi Teqja ka dënimin e Komisionit të Disiplinës me dy ndeshje mungesë. Gjithsesi, Duro mund të buzëqesh, pasi janë rikthyer me grupin dy emra mjaft të rëndësishëm si kapiteni Besar Musolli dhe Bruno Lulaj.

Takimi mes Bylisit dhe Kukësit luhet këtë të diel në “Adush Muçaj”, duke nisur nga ora 16:00.

/Ora News.tv/

 


- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

close