Avdijaj starton për Trabzonin, Edon Zhegrova as në bankë

- Advertisement -

Trabzonspor
sonte e pret në shtëpi skuadrën e Basel

Por, derisa për Trabzonspor ka startuar Donis
Avdijaj që nga minuta e parë, në skuadrën e Basel, lojtari tjetër i Kosovës Edon
Zhegrova nuk është ftuar fare.

Donisi vazhdimisht ka startuar për Trabzonin
gjatë këtij sezoni derisa në emrin e tij ka një gol dhe disa asista në Superligën
e Turqisë.

- Advertisement -

Në anën tjetër sot për Basel ka startuar, tashmë i zakonshmi, Kemal Ademi që është shndërruar në njërin prej sulmuesve kryesor të Basel këtë sezon, por edhe tashmë njëri prej lojtarëve kryesor të Basel për këto vite por edhe për Kombëtaren shqiptare, Taulant Xhaka. /GazetaExpress/

Formacionet
zyrtare: Trabzonspor-Basel


- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

close