“Xhaka është kapiten i shkëlqyer për Arsenalin”

- Advertisement -

Kieran
Tierney dhe Hector Bellerin kanë mbështetur vendimin e Unai Emery për ta emëruar
Granit Xhakën kapiten të Arsenalit.

Granit
Xhaka u emërua kapiten i përhershëm i klubit pas largimit të Laurent Koscielny.

27-vjeçari
mori edhe mbështetjen e shokëve të skuadrës, edhe pse ka shumë zëra dhe pakënaqësi
te tifozët.

- Advertisement -

Xhaka
deri më tani ka bërë 141 paraqitje për “Topçinjtë” që prej ardhjes nga Borussia
Monchengladbach në vitin 2016 dhe Emery mendoi se zgjidhja më e mirë është
27-vjeçari.

“Mendoj
se ai është kapiten i shkëlqyer për klubin”, tha Bellerin. “Ai e njeh klubin më
mirë se të tjerët dhe e di se çfarë do të thotë të luash për këtë klub. Gjithashtu,
ai është lojtar që luan pothuajse çdo ndeshje”.

“Edhe kur lëndohet, ai gjithmonë është gati për të luajtur kështu që mendoj se është kapiten i duhur”.

Në anën tjetër, Tierney, që iu bashkua Arsenalit nga Celtic verën e kaluar, ka shtuar: “Që kur kam ardhur, ai ka qenë aty për të më ndihmuar. Duke e parë këtë dhe ajo se çfarë jep në stërvitje dhe fushë çdo ditë, 100 % nga vetja, kjo do tregon çfarë lideri është”. /Gazeta Express/


- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

close