A do jetë jetë Pimienta trajneri i ri i Barcelonës?

- Advertisement -

Lajmet për zëvendësimin e trajnerit të Barcelonës, Ernesto Valverde, janë shumëfishuar pas humbjes nga Atletico Madrid në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës.

U përmenden shumë emra – Xavi (i cili e mohoi këtë mundësi), pastaj Mauricio Pochettino, si dhe disa të tjerë.

Mirëpo, sipas Radio Katalonisë, trajneri i ri do të jetë Garcia Pimienta, i cili aktualisht është trajner i Barcelona B, njofton Klan Kosova.

- Advertisement -

Pimienta do ta udhëheq ekipin e parë deri në fund të sezonit.

 


- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

close