Eriksen afër kalimit në Inter

Mesfushori i Tottenham Hotspur, Christain Eriksen, është afër që të bashkohet me Interin.

Sipas The Times ai është pajtuar në parim me klubin italian, transmeton Klan Kosova.

Danezi është i vendosur që të nënshkruajë kontratë katërvjeçare në vlerë prej 100 mijë funtave në javë, duke u bërë kështu një prej futbollistëve më të paguar te Nerazzuri.

Spurs duan 20 milionë për Eriksen në janar, duke llogaritur që më mirë të fitojnë kaq prej tij tash, sesa ta humbin pa fituar një qindarkë prej tij në fund të sezonit kur do t’i skadojë kontrata.


Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments