Superkupa e Spanjës në duart e “mbretërve” (VIDEO)

- Advertisement -

Reali i Madridit është fituesi i Superkupës së Spanjës.

Mbretërit arritën të triumfojnë pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 4 me 1, pasi pas 120 minutash lojë ndeshja u mbyll 0:0.

Carvajal, Ramos, Modric, dhe Rodrygo ishin më të saktë nga radhët e mbretëve.

- Advertisement -

Ndërkaq i vetmi që shënoi nga “El Colchoneros”, ishte Trippier.

“Mbretërit” e kanë filluar mbarë vitin 2020, pasi ky është trofeu i parë për ta sivjet.

Këtë trofe “Los Blancos” e fitojnë për të 11-tën herë.


- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

close