Ambasadori gjerman falënderon Johns Hopkinsin për përfshirjen e Kosovës në databazën për COVID-19

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt e ka falënderuar Universitetin Johns Hopkins për përfshirjen e Kosovës në bazën e të dhënave të të infektuarve me koronavirus.

“Është ky lajm i mrekullueshëm, faleminderit”, ka shkruar Heldt përmes “Tëitter”-it të premten.

Falemnderimi i tij ka ardhur pasi që Johns Hopkins i ishte përgjigjur kërkesës së ambasadorit, për përfshirjen e Kosovës në këtë bazë të të dhënave, transmeton KOHA.

  

“Të dhënat për Kosovën tani janë në bazën e COVID-19”, shkruan në statusin e Johns Hopkins. “Ju falëmnderojmë për durimin, derisa ekipi ynë punoi rreth kësaj”.

Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments