26 raste të reja me koronavirus në Pejë, shumica u infektuan në një ceremoni mortore

26 raste të reja janë shënuar sot me COVID-19 në qytetin e Pejës.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, numri më i madh i rasteve në këtë qytet janë si pasojë e pjesëmarrjes në një ceremoni mortore më 6 prill.

Njoftohet se si pasojë e këtij veprimi, deri më tani janë diagnostikuar 36 raste pozitive me COVID-19.

  

15 raste sonte janë konfirmuar në Katundin e ri dhe 11 raste në qytet.

Ndërkaq në total sot kanë rezultuar pozitiv 39 raste me koronavirus në tërë vendin duke çuar kështu numrin në 669.

Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments