60 infermierët shqiptarë nisin punën në Itali

- Advertisement -

Ditën e enjte ka nisur punën në Itali grupi me 60 infermierë shqiptarë të cilët u dërguan për të dhënë ndihmën e tyre në shtetin fqinj.

Lajmi është bërë i ditur nga Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri Ogerta Manastirliu.

“Nisin punën 60 infermierët e grupit të dytë të ekipit shqiptar të cilët po ndihmojnë Italinë mike në këto ditë të vështira, në zonat ku ka më shumë nevojë për përballimin e situatës së shkaktuar nga Covid-19”, ka shkruar ajo në Facebook.

- Advertisement -

Më tej, Manastirliu bëri të ditur se infermierët shqiptarë po shërbejnë në Marche, në disa spitale ku trajtohen pacientët e prekur nga koronavirusi, krah kolegëve italianë.

- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Kjo është përbërja të cilën e pregatisni mjaft kollaj në kuzhinën tuaj : Largon thinjat tuaja dhe bën që

Sa herë që shfaqen thinjat, njerëzit shpesh duan t’i mbulojnë ato. Përveç produkteve kozmetike, ekzistojnë mjete natyrale – por shumë njerëz mendojnë se këto...

test3105

test3105test

Recent Comments

close