Alicia Keys u kushton këngë heronjëve të Covid-19

Alicia u ka kushtuar këngë mjekëve.

Alicia Keys e ka publikuar këngën kushtuar mjekëve, shkruajnë mediat  e huaja, transmeton lajmi.net.

Të gjithë po mundohen me mënyrat e tyre të japin kontributin në luftën e përbashkët botërore kundra armikut të padukshëm COVID-19. Edhe, Alicia Keys, pesëmbëdhjetë herë fituese e Grammy dhe ikonë globale e muzikës, do të bashkëpunojë me CNN për premierën botërore të këngës së saj më të re”God Job”, të enjten, 23 prill.

Ajo ia dedikon këtë këngët ë gjithë stafit mjeksor në botë, që është në vijën e parë të frontit të kësaj lufte të ashpër.

CNN gjithashtu do të përfshijë këngën si pjesë e një fushate të re ‘CNN Heroes’ që do të shpallet këtë javë, duke e bërë kolonë zanore.
‘CNN Heroes’ do të evidentojë njerëzit e zakonshëm që janë shfaqur si heronj gjatë krizës COVID-19./Lajmi.net/

Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments