Angjeli: 2020-ta vit i vështirë, rritja ekonomike 0.5%

  

Viti 2020 do të jetë një vit shumë i vështirë ekonomik. Deputeti i PS, Anastas Angjeli në një intervistë për Ora News tha se nga kjo kriza do të preket jo vetëm ekonomia e shtetit, por edhe buxhetet familjare.

Sipas tij, në vitin 2020 rritja ekonomike do të jetë vetëm 0.5%.  

Anastas Angjeli:
Në varësi të kohës që do të zgjasë ky vit do të jetë një vit tejet i vështirë ekonomik, financiar dhe natyrisht jo vetëm për ekonominë dhe shtetin, por edhe për buxhetet familjare të qytetarëve. Viti 2020 parashikohet një vit ku rritja ekonomike do të jetë drejt rënies, 0.5%  dhe që do të jetë një vit. Por nuk duhet ti japim tone pesimiste. Kjo është një gjë që po të krahasohet edhe me shtetet më të zhvilluara, rëniet ekonomike që priten për 2020 qoftë për ekonominë globale, që dot ë jetë rënia më e madhe me më shumë se 3-4%, rënia më e madhe që pas Luftës së Dytë Botërore, rënia ekonomike e Italisë do të jetë mbi 7-8%. Do të ketë rënie të madhe ekonomia e Amerikës, Francës, Anglisë.

/Ora News.tv/

  

Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments