Asnjë pacient në gjendje kritike, bie numri i atyre me oksigjeno-terapi

Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar se sot vazhdojnë të jetë të shtrirë në këtë repart 48 pacientë me COVID-19.

Sipas njoftimit, 43 janë në gjendje stabile, kurse 5 në trajtim me oksigjeno-terapi apo shtatë më pak se që u raportua dje.

Në gjendje kritike nuk është asnjë pacient tash për tash.

“Sa i përket stafit të Klinikës Infektive, nuk ka raste të reja të infeksionit brendaspitalor”, thuhet në raport.

Deri më tash, në Kosovë janë shënuar 669 raste me COVID-19, 19 kanë vdekur dhe 159 janë shëruar.

Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments