Avdullah Hoti pas nominimit tregon se cila është detyra e tij kryesore

 

Me vëmendje dëgjoi në të shumtën e kohës shefin partiak.

E vetë në konferencë foli tek pasi u pyet nga gazetarët.

Avdullah Hoti, që po synon të bëhet Kryeministër i ardhshëm i Kosovës, e mori mbështetjen e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku është nënkryetar për drejtimin e qeverisë, tha se e ka një plan.

I quajtur brenda organeve të partisë së tij si teknokrat i llojit të vetë, politikani nga Rahoveci, që ishte zëvendëskryeministri i parë në Qeverinë e Albin Kurtit, e ministër i Financave në Qeverinë e Isa Mustafës ka thënë se mbyllja e Dialogut me Serbinë do të jetë detyra e tij kryesore.

 

Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments