Eminem dhuron ushqim për mjekët në Detroit

Eminem dhuron shpageta për kujdestarët e vijës së parë në Detroit, pasi shteti regjistroi 34,000 raste të COVID-19 dhe 2.813 vdekje.

Hiti i tij i vitit 2002 “Lose Yourself” e bëri atë të dukej jotërheqës, shkruan DailyMail, transmeton lajmi.net.

Por, mbrëmjen e së martës, punonjësit e kujdesit shëndetësor në Detroit nuk mund të ngopeshin me shpageta që shërbeu ylli i repit, Eminem.

Stafi në Spitalin Henry Ford postoi një fotografi në Instagram ku tregon paketimet të vogla shpageti dhe salcë domatesh të etiketuara me logon Shady Records dhe fjalët: ‘Faleminderit kujdestarëve të vijës së parë’.

Mjekët falënderuan reperin që siguroi një shujtë ushqim për anëtarët e ekipit të tyre.

Punëtorët në Qendrën Mjekësore në Detroit gjithashtu postuan në media sociale të martën imazhe, duke bërë thirrje në Twitter se ata gjithashtu kishin marrë furnizime falas të pastave.

Ekipi mjekësor u shprehën mirënjohës për mbështetjen dhe pastat që i ofroi reperi i quanin “Shpagetat e nënës” (sikurse në këngën e tij).

Në këngën “Lose Yourself” më 2002, Eminem ndër të tjera ka përmendur edhe këto shpageta.

Artisti i regjistrimit e kaloi rininë e tij në Detroit dhe ai filloi të bënte rep në moshën 14 vjeç.

Të mërkurën u regjistruan 2,813 vdekje dhe 33.966 raste të koronavirusit në Michigan. /Lajmi.net/

 

Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments