Gjokutaj: Infektimi masiv i punonjësve përben vepër penale. Të ndërhyjë Prokuroria!

- Advertisement -

  

Avokati Genc Gjokutaj në emisionin “360 gradë” tha se infektimi masiv i punonjësve përbën vepër penal. Ndaj për këtë duhet të ndërhyjë prokuroria dhe të vërë në përgjegjësi penale personat përgjegjës.

Gjokutaj: Unë i bëj thirrje prokurorisë të fillojë procedimin penal, kjo është vepër penale. Të infektosh njerëzit kur ti e di që ata do të infektohen. Ky është problemi. Prokuroria duhet të veprojë menjëherë dhe prokuroria i ka të gjithë tagret që të fillojë të hetojë. Të vërë në përgjegjësi penale personat përgjegjës dhe të bllokojë biznesin. Nëse nuk do qeveria, po do të bëjë populizëm se mendojnë për votat, atëherë prokuroria duhet të ndërhyjë fort.

- Advertisement -

/Ora News.tv/

  

- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Kjo është përbërja të cilën e pregatisni mjaft kollaj në kuzhinën tuaj : Largon thinjat tuaja dhe bën që

Sa herë që shfaqen thinjat, njerëzit shpesh duan t’i mbulojnë ato. Përveç produkteve kozmetike, ekzistojnë mjete natyrale – por shumë njerëz mendojnë se këto...

test3105

test3105test

Recent Comments

close