Hiqni qafe pikat e zeza në fytyrë me këtë maskë që propozon Sellma

- Advertisement -

Të gjithë jemi acaruar të paktën një herë me
pikat e zeza në fytyrën tonë.

Mirëpo çfarë janë pikat e zeza që shfaqen në
lëkurë?

Ato janë gunga të vogla që shfaqen në lëkurën
tuaj për shkak të poreve të bllokuara. Këto gunga quhen pika të zeza sepse
sipërfaqja duket e errët ose e zezë. Ato janë një lloj i butë i puçrrave që
zakonisht formohen në fytyrë, por ato gjithashtu mund të shfaqen edhe në pjesë
tjera të trupit.

- Advertisement -

Së fundmi, makeup artistja Sellma ka ndarë në
llogarinë e saj një maskë në kushte shtëpi për të larguar pikat e zeza, dhe për
të pastruar lëkurën nga yndyra e tepërt.

Maske per ZHDUKJEN e pikave te zeza/mitiserave
!! 🤩

– Lagni nje peshqir te vogel me uje te nxehte.⠀

– E mbani peshqirin 2 minuta ne hunde ose ne
vendin ku i keni pikat.⠀

Perberesit e maskes:⠀

– nje luge gjelle uje te vaket⠀

– nje luge gjelle sode buke⠀

– nje luge gjelle paste dhembesh⠀

Perzieni ato se bashku. ⠀

Pastaj, perdoreni nje brushe te re te dhembeve
per te aplikuar masken ne lekure dhe gjithashtu masazhojeni hunden ne vendin e
pikave.⠀

E mbani 5 minuta te plote dhe shperlajeni
fytyren me uje te vaket.

- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

close