Kim Kardashian kujton të rënët në gjenocidin armen

- Advertisement -

Kim Kardashian ka kujtuar gjenocidin e Armenisë.

Kim Kardashian nuk ka harruar t’i kujtojë të rënët në gjenocidin armen, me rastin e 105-vjetorit, shkruan lajmi.net.

Ylli televiziv, përmes një postimi tha se ndihet krenare që Amerika e njeh këtë gjenocid, ndërsa ndau edhe disa poema të shkruar nga nipërit e të mbijetuarve të këtij gjenocidi.

- Advertisement -

“Sot është 105 vjetori i gjenocidit armen dhe unë jam aq krenare që Amerika e ka njohur këtë. Dua të ndaj me ju disa poema të shkruara nga nipërit e të mbijetuarve të gjenocidit”, ka shkruar ajo.

Po ashtu, ajo ndau edhe disa fotografi, nga vizita që i kishte bërë bashkë me Kanyen dhe familjen një memoriali të këtij gjenocidi. /Lajmi.net/

- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

close