Mali i Zi vendos te hap restorantet dhe baret : Ja data qe Kryeministri ka caktuar per hapjen e tyre

- Advertisement -

Kryeministri malazez Dusko Markoviç ka thënë se dyqanet, hotelet, kafenetë dhe restorantet do të fillojnë të rihapen në gjysmën e dytë të majit.

Të enjten në një takim me përfaqësuesit e sektorit të turizmit, Markoviç tha se sallonet e flokëve dhe bukurisë dhe ndërmarrjet e tjera të vogla do të fillojnë të punojnë nga 4 maj.

“Ne do të veçojmë pesë milion euro nga buxheti për të shpëtuar kompanitë tona turistike,” tha Markoviç. Një rast i ri me coronavirus është regjistruar në Mal të Zi, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 315.

- Advertisement -

Të mërkurën, Instituti për Shëndet Publik paralajmëroi se banorët e Podgoricës nuk po respektojnë udhëzimet për distancimin shoqëror pasi qeveria liroi disa kufizime.

Rihapja e Malit të Zi përpara Shqipërisë me gjasa do të dëmtonte dhe turizmin shqiptar, sa kohë që ne ende nuk kemik data të qarta per rihapjen e plotë, do t’iu luteshim te na ndihmonit te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin SHQIPE.

- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

Kjo është përbërja të cilën e pregatisni mjaft kollaj në kuzhinën tuaj : Largon thinjat tuaja dhe bën që

Sa herë që shfaqen thinjat, njerëzit shpesh duan t’i mbulojnë ato. Përveç produkteve kozmetike, ekzistojnë mjete natyrale – por shumë njerëz mendojnë se këto...

test3105

test3105test

Recent Comments

close