Parashikimi i motit për vikend në Kosovë

- Advertisement -
Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar për parashikimin e motit në Kosovë gjatë këtij vikendi.

Sipas IHMK-së, gjatë vikendit parashihet të mbajë mot kryesisht i ngjashëm dhe me rritje të lehta të temperaturave.

“Minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, përfundon njoftimi.

- Advertisement -
- Advertisment -

Most Popular

test3105

test3105test

test3105

test3105test

test wergh

test3434

Recent Comments

close