PD, Pampuri: Situata është mine me sahat, do ketë një shpërthim te ekonomia

Sipas opozitës Rama ka dështuar me manaxhimin e situatës së krijuar nga koronavirusi. Ish-deputetja e PD, Orjola Pampuri tha në emisionin “360 gradë” se situata është bombë me sahat që do të shpërthejë tek ekonomia.

Pampuri: Sa i përket Ramës me menaxhimin e situatës ka dështuar dhe këtë do ja them edhe qytetarëve. Do i bëj thirrje qytetarëve që nuk është izolimi ai që po e bën Ramën të suksesshëm dhe nuk është sukses i Ramës izolimi sepse izolomi pa testime është dështim total i Ramës. Gjermania po bën teste serologjike, që janë shumë të rëndësishme për të çliruar situatën. Unë do thoja qytetarëve se kjo që po bën Rama është si të thuash një bombë me sahat që do të ketë shpërthim te ekonomia. Ne hymë në këtë pandemi shumë të varfër dhe sot jemi akoma edhe më të varfër.

Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments