Rashiq flet pas dorëheqjes së tij

 

Këshilltari politik i kryeministrit në detyrë, Albin Kurti  dhe drejtuesin e zyrës për Komunitete, Nenad Rashiq ka dorëheqjes së tij ka thënë se i vjen keq që nuk ka arritur ta përfundoj të gjithë punën e tij.

Por Rashiq ka thënë se ai është i pafajshëm dhe do ta dëshmoj atë.

Rashiq bëri të ditur se sot ka përfunduar disa punë të përgjysmuara duke bërë që familjet e komuniteteve të përfshihen në pakon që është miratuar nga kryeministri.

“Është e vërtet që kemi pasur një kohë të shkurtër bashkëpunimi me kryeministrin Kurtin. Unë ju dëshiroj cdo të mir ënë jëtë në rend të parë kryemjinistrit sepse ka dëshmuar se ka vend për të gjithë këtu.

Vetëm për shkak të kësaj të gjithë ne duhet të kemi gjyqësor të pavarur dhe ja çfarë ka ndodhur prej 2008 deri më 2013.

Unë kam qenë vërtet krenar që kemi arritur që të gjithë punëtorët të i mbajmë në vendin e punës, që ndihmat sociale kanë qenë të njejta, besoj se puna ime është kryer me sukses.

Më ka shokuar dhe jam shumë i dëshpëruar sepse edhe me tutje ekzistojnë inicativat që ta shkatërrojnë këtë sistem dhe këtë vetëdije, unë do të vazhdoj prej tash e tutje në mënyrë të drejtë jo me gjyku por me analizu ngjarjet që janë zhvilluar dhe e  di që unë si pjesëmarrës jam i pafajshëm por kjo duhet të dëshmohet. Më vjen keq që nuk kanë pasur kohë të mjaftueshe të tregoj se cfarë kam planifiku por në anën tjetër të ju njoftoj se një pjesë të asaj punës e kemi përfunduar para dy ore. Ne kemi arritur që ta shpallim një ftesë që t’i njoftojmë që pako që ka ndërrmarrë kryeministri janë përfitues të gjitha familjet që kanë të drejtë por unë dhe zyra për komunitete ka qenë e organizuar ta kryej një punë të tillë për komunitetet”, ka thënë ai.

 

Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments