Home Sporte tjera Karateistët shënojnë Ditën e Çlirimit

Karateistët shënojnë Ditën e Çlirimit

0
Karateistët shënojnë Ditën e Çlirimit

Me rastin e Ditës së Çlirimit të Kosovës, Federata e Karatesë së Kosovës, sot organizon një manifestim në bulevardin kryesor të kryeqytetit të Kosovës.

Bazuar në uniformën e sportit të karatesë KIMONOT (KARATE GI) me ngjyrë të bardhë, sportistët do simbolizonin “pëllumbat e paqes human”, në nderim të jetës dhe veprës së dëshmorëve të UÇK-së dhe të rënëve e viktimave të luftës kundër pushtuesit.

Kujtojmë se në dy ditët e fundit në Kosovë po shënohet 21 vjetori i çlirimit të Kosovës./Lajmi.net/