Home Liga Spanjolle Formacioni më i dështuar i Barcelonës në shekullin XXI

Formacioni më i dështuar i Barcelonës në shekullin XXI

0
Formacioni më i dështuar i Barcelonës në shekullin XXI

Përqindja e barabartë e suksesit të Barcelonës në shekullin XXI ka qenë në akademinë e tyre, por ata gjithashtu kanë plotësuar formacionin e parë me nënshkrime nga gjetkë.

Dikur ardhjet e reja nuk kanë arritur të përshtaten së bashku me Lionel Messi, Andres Iniesta dhe Xavi, edhe në qoftë se ata vinin në ‘Camp Nou’ me pritshmëri të mëdha, përcjell lajmi.net.

Më poshtë mund të shihni 11 transferimet më të dështuara të Barcelonës në 20 vitet e fundit, duke marrë parasysh çmimin, reputacionin dhe pritshmëritë për ardhjen e tyre.

Formacioni (4-2-3-1): Dutruel: Caceres, Chygrynskiy, Yerri Mina, Vermaelen: Alex Song, Andre Gomes: Quaresma, Riquelme, Coutinho: Ibrahimovic. /Lajmi.net/