E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i cili kohët e fundit ka pasur probleme shëndetësue, teksa është i sëmurë me leucemi.

vandammevoorweb

26-vjeçari gradualisht është duke e mposhtur sëmundjen, teksa gjendja e tij është përmirësuar ndjeshëm kohët e fundit. Portieri vijon me terapitë dhe stërvitjet intesive. Van Dame është pjesë e klubit belg, që prej vitit 2013-të, teksa mbështetja e klubit duket se po e motivon më tepër gardianin 26—vjeçar.

portieri

“Rinovimi i kontratës së Miguel Van Damme ishte thelbësor për ne. Cercel është një familje e madhe dhe Miguel, i cili ka luajtur për ne që nga viti 2013, është pjesë e rëndësishme e saj. Cercle është Miguel, Miguel është Cercle”, u shpreh drejtuesi i lartë i lartë i klubit në lidhje me këtë ngjarje.

71fbaf04-eaa9-11e9-952d-c5e72172e4ef_web_scale_0.3333333_0.3333333__

PANORAMASPORT.AL


Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments