Pike zbulon çfarë i ndodhi në Kupën e Botës 2010: Më kujtohet kur Del Boske tha…

Zherard Pike është një katalanas krenar po ai ishte edhe një figurë e rëndësishme në suksesin e Spanjës në Kupën e Botës 2010. Mbrojtësi i Barcelonës ka folur për një episod 10 vjet më parë në Botërorin e Afrikës së Jugut kur iu desh të vendoste trupin e tij në rrezik për kombin e tij.

spanjaaaa

“Në ndeshjen e parë kundër Zvicrës unë çava vetullën, në sfidën e dytë çava buzën dhe dy ditë më vonë në stërvitje më goditën gojën duke më hapur plagën e buzës sërish” tha për “L’Esportiu”. “Më kujtohet kur Vinsente del Boske  tha: “Çfarë fati të keq ka ky djalë.” Por po unë vendosa trupin tim në rrezik për Spanjën” përfundoi Pike.

PANORAMASPORT.AL


Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments