Shaland nuk ndalet, zbulohen 2 talentet cilësorë që pritet të afrojë te Kosova

Trajneri Bernard Shaland është duke kryer një punë të shkëlqyer te Kosova, ku ka afruar lojtarë tepër cilësorë, si dhe ka ndërtuar një ekip të frikshëm, që mund të përballet denjësisht me çdo kundërshtarë.

Shaland

Ndërkohë së fundmi, 69-vjeçari, ka piketuar 2 lojtarë cilësorë, që pritet t’i bashkohen “dardanëve” në grumbullimet e ardhshme.

Zeqiri

Bëhet fjalë për Orges Bunjakun e Bazelit dhe Andi Zeqirin e Lozanës. Mediat kosovare raportojnë se Shaland, ishte i pranishëm në ndeshjen që këto 2 skuadra zhvilluar, duke ndjekur nga afër 2 talentet premtuese.

Bunjaku

Bunjaku pari luajti për 14 minuta, kurse Zeqiri realizoi golin e parë për skuadrën e tij.

PANORAMASPORT.AL

 


Most Popular

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...

Recent Comments