Gazeta Aktuale

17850 POSTS0 COMMENTS

PSG rivalizon Real Madridin për shërbimet e Hazard

Gjigantët e Francës janë të gatshëm që të garojnë me Real Madridin. Paris Saint Germain po planifikon të ndërhyjë në lëvizjen e Real Madrid...

Lajmi i ditës nga Anglia, Barcelona synon Kane, ofron 200 milionë

Barcelona duket se po planifikon zëvendësimin e Luis Suarezit. Kështu të patktën shkruan e përditshmja angleze, “Daily Star” e cila raporton se Barcelona po...

Kalimi i Hysajt në Premierligë do të ndodhë në janar, sipas mediave britanike

E përditshmja britanike “The Sun” ka raportuar sot se Chelsea po punon për të marrë në Londër mbrojtësin shqiptar të Napolit, Elseid Hysajn. Shkodrani 24-vjeçar,...

Ferit Keta kampioni i ri i botës në Kickbox

Ferit Keta është ngjitur në ring mbrëmjen e së shtunës në qendrën sportive “Sportcheck” në Mynih të Gjermanisë, ku ka vënë në brez titullin...

Reagimi i legjendave të futbollit pas paraqitjes mbresëlënëse të Leo Messit

Lionel Messi shkëlqeu duke dhuruar magji në fitoren e Barcelonës 4-0 në derbin katalonas ndaj rivalit lokal Espanyolit, të shtunën në “RCDE Stadium”. Superylli argjentinas...

Kjo është ranglista e re në boks, ndryshime befasuese

“Ring Magazine” ka publikuar ranglistën e re të boksit, për kategoritë super të rënda. Nga vendi i parë, i palëkundur qëndron kampioni i katërfishtë,...

Messi shkruan historinë e La Ligas

Lionel Messi ka vazhduar me paraqitjet e tij të jashtëzakonshme edhe në ndeshjen kundër Espanyol. “Pleshti” realizoi dy nga katër golat e Barcelonës, të dy...

Edhe Bayern do të futet në garë për Frenkie de Jong

Bayern Munich mund të jetë skuadra e radhës që do t’i bashkohet garës për shërbimet e Frenkie de Jong. Mesfushori holandez është njëri nga...

Lionel Messi vazhdon ta shkruajë historinë e La Ligës

Pasi e shënoi golin hapës nga gjuajtja e lirë në udhëtim ndaj rivalit katalonas Espanyolit, Lionel Messi vendosi edhe një rekord të ri në...

Statistikë ku Messi i vetëm lë prapa Juventusin, Reali, Liverpoolin, PSG dhe gjigantët tjerë të Evropës

Lionel Messi, i cili për shumë kë është lojtari më i mirë në historinë e futbollit, ka forcuar argumentin e atyre që mendojnë kështu...

TOP AUTHORS

17850 POSTS0 COMMENTS
12164 POSTS0 COMMENTS
0 POSTS0 COMMENTS

Most Read

Horoskopi ditor për sot, e hënë 28 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e hënë 28 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

Horoskopi ditor për nesër, e diel 27 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e diel 27 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

Horoskopi ditor për nesër, e shtunë 26 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e shtunë 26 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

Keni mungesë hekuri në organizëm, këto ushqime e posedojnë atë

Ushqimet që hamë influencojnë ndjeshëm hekurin që trupi arrin të përthithë për të plotësuar nevojat e tij. Doza e rekomanduar ditore e hekurit është 7–18 mg për...