Home Kuriozitete

Kuriozitete

Hospitalizohen dy burra pasi pinë dezinfektues për të parandaluar covid-19

Gaylord Lopez, drejtori i Georgia Poison Center, tha se një burrë në të 50-at e tij, nga jug-perëndimi i Atlantës, ishte shtruar në spital...

Spektakël dritash në fundjavë, qielli do të pushtohet nga shi meteorësh

Qielli do të pushtohet nga një spektakël dritash në fundjavë, nga rënia e meteorëve të quajtur Eta Aquariids. Eta Aquariids krijohen nga mbeturinat e lëna...

Si u bë Australia “një nga vendet më të sigurta në botë” nga coronavirusi

Kur bëhet fjalë për coronavirusin, Australia e Jugut tani konsiderohet si një “ndër vendet më të sigurta në botë”. Ky ishte mesazhi nga një prej...

I stresuar nga koronavirusi, burri hedh gruan nga kati i shtatë!

Dave Mitchell, 46 vjeç, u arrestua ditën e djeshme pasi hodhi gruan e tij Sukanda, 56 vjeç nga kati i shtatë i një apartamenti...

Franca do të shesë orendi antike për të financuar spitalet

Franca do të shesë disa nga orenditë antike që zotëron për të financuar spitalet e gjendura në vështirësi. The Mobilier National, koleksioni kombëtar i orendive,...

Tiparet e personalitetit që fshihen pas numrit tuaj të preferuar

A keni një numër të preferuar? A keni menduar ndonjëherë nëse ka ndonjë lidhje me personalitetin tuaj? Paragrafët e mëposhtëm do t’ju japin një...

Fotografia e bërë në Kosovë merr vëmendjen edhe të Microsoft-it

Një fotografi e bërë në Kosovë ka marrë vëmendjen edhe të gjigantit Microsoft. Bëhet fjalë për një fotografi të realizuar nga fotografi nga Kamenica, Arian...

Gruaja bie nga shkëmbi ndërsa pozonte për një foto për të përkujtuar fundin e bllokimit nga Koronavirusi

Një grua nga Kazakistani u raportua e vdekur të dielën pasi ra në tokë më shumë se 100 metra, nga një shkëmb në Turqi,...

Gazetarit i del tradhtia me kolegen në një lidhje LIVE nga shtëpia

Jetët private të njerëzve publik po zbulohen aksidentalisht gjatë pandemisë së COVID-19, pasi shumë profesionistë të medias e të tjerë po punojnë nga shtëpia. Një...

I vdes gruaja nga COVID, i moshuari heq maskën e oksigjenit dhe vdes pas saj

Një pensionist me koronavirus vdiq në të njëjtën ditë me gruan e tij 63 vjeç, pasi refuzoi trajtimin kur mësoi që ajo ka ndërruar...

Restoranti në Suedi pritet të hapet vetëm për një klient në ditë

Për shkak të coronavirusit, shumë restorante dhe bare janë mbyllur, duke i penalizuar të gjithë të darkojnë në vendet e tyre të preferuara. Sipas mediave...

Këto gjëra nuk duhet t’i bëni pas daljes nga karantina

Të gjithë ne po numërojmë ditët deri sa jeta të kthehet në normalitet, cilido qoftë ai. Megjithatë, sipas ekspertëve kjo nuk do të ndodhë sa...

Most Read

Horoskopi ditor për nesër, e shtunë 26 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e shtunë 26 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

Keni mungesë hekuri në organizëm, këto ushqime e posedojnë atë

Ushqimet që hamë influencojnë ndjeshëm hekurin që trupi arrin të përthithë për të plotësuar nevojat e tij. Doza e rekomanduar ditore e hekurit është 7–18 mg për...

Horoskopi ditor për nesër, e premte 25 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e premte 25 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

E tmerrshme: Gjendet një mi gjigant në Meksikë

Një “krijesë” misterioze u nxor nga kanalizimet pas një periudhe shiu masiv në Mexico City. “Miu gjigant” ishte pjesë e 22 ton mbeturinave të tërhequra...