Home Sport Barcelona

Barcelona

“Topi i Artë” – Messi favorit, Van Dijk e Salah para Ronaldos!

Messi vazhdon të jetë favoriti numër një për “Topin e Artë” për vitin 2019. 10-shi i Barcelonës ndiqet nga Van Dijk, Salah, Ronaldo dhe...

Man Utd gjen zëvendësuesin e Pogbas, është lojtari që po shkëlqen në Francë

Manchester United po përgatitet për një merkato të fuqishme, pas një sezoni të dobët që patën këtë vit. ‘Djajtë e Kuq’ janë duke hartuar...

Punë e kryer, kjo është fanella e re e De Ligt

De Ligt do të luajë në La Liga. Matthijs de Ligt do të jetë lojtari i Barcelonës në sezonin e ardhshëm. Sikure raporton Sky Sports,...

Barcelona afër ta nënshkruajë De Ligt, kjo skuadër i sjell “telashe” katalunasëve

Liverpool,i ka qenë në bisedime për të nënshkruar mbrojtësin e vlerësuar të Ajaxit ,Matthijs de Ligt. 19-vjeçari thuhet se ka një sërë klubesh për të...

Ylli i Barcelonës shtrihet në spital

Kishte një frikë për Barcelonën gjatë barazimit të tyre 2-2 kundër Eibar pasi Nelson Semedo pësoi një dëmtim kokë, transmeton Sovrani.info. Lojtari u zëvendësua nga...

Formacionet zyrtare: Eibar – Barcelona

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Eibar – Barcelona . Barcelona do ta luajë ndeshjen e fundit të sezonit larg stadiumit të saj, në udhëtim...

Mbappe rrezikon Messin, shënon tjetër gol për PSG-në

Paris Saint-Germaini ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 4:0 në ndeshjen kundër Dijonit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Parc...

De Jong i kërkoi gjyqtarit më shumë minuta shtesë, donte ta shijonte paraqitjen e fundit me Ajax

Mesfushori i Ajax Amsterdam, i cili nga sezoni i ardhshëm do të jetë lojtari i Barcelonës, ka bërë një gjest të jashtëzakonshëm në ndeshjen...

“Nëse Barça firmos me Griezmann, unë nuk shkel më në Camp Nou”

Blerja e Antoine Griezmann nga Barcelona nuk do të gëzojë të gjithë tifozët dhe mbështetësit e klubit katalanas, për faktin se francezi iu ka...

E konfirmon Ajax, ylli i skuadrës do të largohet gjatë verës

Skuadra e Ajax Amsterdam ka konfirmuar se edhe një tjetër yll do t’i largohet skuadrës gjatë merkatos së verës. Pas Frenkie de Jong që ka...

“Nuk mund t’i them jo Leo Messit”/ Tjetër konfirmim për blerjen e madhe të Barcelonës

E ardhmja e Antoine Griezmann do të jetë tek Barcelona, edhe pse për francezin janë bërë gati klube si PSG, Bayern Munich dhe Manchester...

Pas sulmit në zemër, Casillas merr vëndimin e dhimbshëm

Sulmi në zemër ka shtyrë portierin e njohur spanjoll, Iker Casillas të marrë vendim që të pensionohet nga futbolli. Pas një karriere të pasura...

Most Read

Horoskopi ditor për nesër, e shtunë 26 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e shtunë 26 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

Keni mungesë hekuri në organizëm, këto ushqime e posedojnë atë

Ushqimet që hamë influencojnë ndjeshëm hekurin që trupi arrin të përthithë për të plotësuar nevojat e tij. Doza e rekomanduar ditore e hekurit është 7–18 mg për...

Horoskopi ditor për nesër, e premte 25 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e premte 25 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

E tmerrshme: Gjendet një mi gjigant në Meksikë

Një “krijesë” misterioze u nxor nga kanalizimet pas një periudhe shiu masiv në Mexico City. “Miu gjigant” ishte pjesë e 22 ton mbeturinave të tërhequra...