Home Liga Spanjolle Real Madrid 3:1 Eibar, notat e lojtarëve

Real Madrid 3:1 Eibar, notat e lojtarëve

0
Real Madrid 3:1 Eibar, notat e lojtarëve

Real Madrid e ka nisur me fitore rifillimin e La Liga-së, duke mposhtur 3:1 Eibarin.

Takimi u vendos në gjysmën e parë, ku vendasit realizuan tre gola.

Toni Kroos (4), Sergio Ramos (30’) dhe Marcelo (37’) vulosën fitoren e Realit.

Mysafirët krejt çka arritën të bënin ishte shënimi i golit të nderit me anë të Bigas (60’).

Këtë ndeshje mesfushori Kroos u vlerësua me notën 7.9, derisa notën më të vogël e pati Thibaut Courtois (5.5) për shkak të gabimit në golin e pësuar. /Lajmi.net/